عیب یابی قطعات الکترونیکی چگونه می باشد؟

آیا با نحوه عیب یابی قطعات الکترونیکی آشنا هستید؟ آیا می دانید عیب یابی قطعات الکترونیکی چگونه می باشد؟ عیب یابی این نوع قطعات به وسیله چه دستگاه هایی امکان پذیر می باشد؟
در این مقاله علمی تخصصی قصد داریم پیرامون نحوه عیب یابی انواع قطعات الکترونیکی برای شما صحبت کنیم تا شما اطلاعات علمی زیادی را در این باره داشته باشید.
نحوه عیب یابی به وسیله دستگاه های اسیلواسکوپ و مولتی متر انجام می گیرد اما اینکه چگونه با این دستگاه ها کار کرد را برای شما در ادامه می گوییم.

مولتی متر دستگاهی است که هم به صورت دیجیتالی در بازار موجود است و هم به صورت آنالوگ که هر کدام از این ها کاربرد خاص خودشان دارند اما به خاطر دقت بالای آن بیشتر از دیجیتالی استفاده خواهند کرد.
برای عیب یابی قطعات الکترونیکی دیپ نوع خازن باید رنج دستگاه را بر روی فاراد یا میکرو فاراد تنظیم کنید اگر مقدار نشان دهنده مقدار ظرفیت خازن بر روی صفحه نمایش با مقدار ظرفیت خازن به صورت تئوری تقریبا برابر بود خازن سالم می باشد.
ذکر این نکته لازم است بگوییم که عیب یابی هر قطعه ای با مولتی متر متفاوت است که باید بر اساس واحد نظری قطعه که بر روی دستگاه وجود دارد عیب قطعه را پیدا نمایید.

اما روش کار با اسیلواسکوپ که کار با این دستگاه حساس می باشد یعنی کوچکترین اشتباه باعث خرابی دستگاه مورد نظر می شود.
اسیلو اسکوپ ها در دو نوع آنالوگ و دیجیتال تولید می شوند که از مولتی متر های دیجیتال بسیار دقیق تر هستند.
برای کار با این دستگاه باید از طریق پروب انتقال دهنده سیگنال الکتریکی برد را به دستگاه وصل نماییم و از طریق دگمه های که بر روی اسیلواسکوپ قرار دارد به راحتی عیب قطعات روی برد را بفهمیم، برای فهم بیشتر می توانید فیلم مورد نظر زیر را مشاهده نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.