خرید قطعات الکترونیک ترانزیستوری از طریق اینترنت

خرید قطعات الکترونیک ترانزیستوری را می توان از طریق اینترنت انجام داد که بازار فروش اصلی آنها در تهران واقع شده است و می توان به صورت حضوری به آنها مراجعه نمود. همچنین این امکان وجود دارد که شما انواع قطعات الکترونیک مد نظر خود را از سایت قطعات الکترونیکی با قیمت مناسب خریداری نمایید.

خرید قطعات الکترونیک ترانزیستوری و همچنین دیگر قطعات، مقوله ای است که در آن گزینه های قیمت مناسب و اصالت قطعه، همیشه جزء دغدغه های مشتریان بوده است و انتخاب را برای آنها کاری دشوار ساخته است که اگر بخواهند آنها را به صورت عمده خرید نمایند، موضوع اهمیت دوچندان پیدا می کند لذا وجود یک مشاور و متخصص در این امر احساس می شود.

بیایید ابتدا ترانزیستورها را برسی نموده و مشاهده کنیم که کار آنها چیست و چند نمونه ترانزیستور وجود دارد؟

تاریخچه و کار قطعات الکترونیک ترانزیستوری

ترانزیستور در سال ۱۹۵۶ توسط ویلیام شاکلی فیزیک‌دان و مخترع آمریکایی بریتانیایی ساخته شد این قطعه یکی از مهم ترین قطعات الکترونیکی است و برای تقویت و قطع و وصل سیگنال های الکتریکی به کار گرفته می شود. در گذشته لامپ های خلاء کار ترانزیستور را در مدارات انجام می دادند که با ورود ترانزیستور به عرصه الکترونیک جایگاه خود را از دست داده اند هر چند که هنوز هم در بعضی دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع ترانزیستور

 • ترانزیستور دوقطبی پیوندی (BJT )
 • ترانزیستور پیوند اثر میدانی ( JFET )
 • ترانزیستور اثر میدانی (FET  )
 • ترانزیستور اثر میدانی( MOSFET)

ترانزیستور

 

آیا شرکت های تولید کننده نیمه هادی ها و همچنین قطعات الکترونیک ترانزیستوری را می شناسید؟

چندین شرکت معتبر و معروف هستند که قطعات الکترونیکی نیمه هادی را تولید می کنند و شرکت های زیر جزء ده شرکت برتر تولید کننده این قطعات می باشند

شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیک

 1. شرکت اینتل
 2. شرکت سامسونگ الکترونیکس
 3. تگزاس اینسترومنتس
 4. توشیبا
 5. نشنال سمی‌کنداکتر
 6. فیلیپس
 7. شرکت صنایع نیمه‌هادی تایوان یا به اختصار تی‌اس‌ام‌سی
 8. شرکت نیمه هادی‌های اپتیک اوسرام
 9. هیتاچی
 10. شارپ

خرید قطعات الکترونیکخرید قطعات الکترونیک

خرید قطعات الکترونیکخرید قطعات الکترونیک

نحوه خرید قطعات الکترونیک ترانزیستوری

در تهیه و خرید ترانزیستور و دیگر قطعات الکترونیکی، علاوه بر اینکه می شود به صورت حضوری به بازار مراجعه نمایید، برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود می توانید محصول مورد نظر را در این سایت سفارش خرید بدهید و در محل مورد نظر آن را دریافت نمایید. هم اکنون جهت سفارش کالا می توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.